50.000 de oameni au participat la un marş pe străzile capitalei Georgiei, Tbilisi, protestând faţă de un proiect de lege privind „agenţii străini”. Sursa foto: AP
50.000 de oameni au mărşăluit paşnic sâmbătă pe străzile capitalei georgiene, Tbilisi, într-o nouă acţiune de protest faţă de un proiect de lege privind „agenţii străini”. O lege despre care criticii spun că este inspirată de una din Rusia, care a fost folosită pentru a reprima disidenţa în această ţară, notează Reuters. Mitingul a avut loc la o zi după ce prim-ministrul georgian Irakli Kobakhidze a declarat că guvernul va continua cu proiectul de lege, în ciuda opozanţilor.
Sursa: Mediafax